Przedpokój to rodzaj pomieszczenia, w którym ludzie mogą czekać, zanim zostaną wezwani do wnętrza domu. To swojego rodzaju pomieszczenie -bariera między tym co na zewnątrz, a tym co w domu. Przedpokój wbrew pozorom jest bardzo ważnym miejscem w domu, dlatego podczas projektowania wnętrz warto poświęcić mu wiele uwagi. Najwcześniejsze dowody na istnienie przedpokoju pochodzą ze starożytnego Rzymu, ale nie jest jasne, kiedy zaczęły się pojawiać. Przedpokój zwykle znajduje się za głównym wejściem do dużego budynku lub holu lub na jednym końcu długiego korytarza lub przejścia w wielopiętrowych budynkach, które nie mają oddzielnego holu.

 

Problemy z wystrojem przedpokoju

Wiele osób uważa, że dekorowanie przedpokoju nie jest aż tak wielkim problemem, ale może naprawdę zadecydować o różnicy między przeciętnym korytarzem a takim, który naprawdę zapada w pamięć. Chociaż na początku możesz tego nie zauważyć, dobre korytarze sprawią, że Twoi goście poczują się bardziej mile widziani i pomogą im poczuć się jak w czyimś domu. Upewnij się, że Twój korytarz ma ciekawą mieszankę kolorów, tekstur i wzorów, aby przestrzeń była wyjątkowa. Stworzy to poczucie osobowości, z którą Twoi goście będą się łączyć. Stworzy również centralny punkt, w którym ludzie zatrzymają się i zobaczą, jak wygląda hol z jednej lub drugiej strony.

Przedpokoj

Hol to prosta przestrzeń, którą łatwo przeoczyć. Większość ludzi nawet nie myśli o używaniu go do innych celów niż przechowywanie płaszczy lub butów, dopóki nie będą ich później potrzebować. Jednak ta przestrzeń może być wykorzystana do stworzenia nastroju i podkreślenia aspektów wystroju wnętrza Twojego domu. Przedpokój zazwyczaj składa się z szafy i miejsca na buty. W wielu przypadkach metraż nie pozwala na dodatkowe meble, a dekoracje stają się utrudnieniem w poruszaniu się.

  • mało miejsca - z tym zazwyczaj nie da się nic zrobić, jednak można odczarować to miejsce i optycznie zwiększyć ilość miejsca. Wystarczy zastosować jasne barwy, które nie przytłaczają i nie zmniejszają pomieszczeń. Zastosuj arby zmywalne, bo jak wiadomo w przedpokoju może być mokro i brudno, szczególnie w czasie jesiennym. Jeżeli jesteś skazany na mały metraż przedpokoju, zastanów się jak ustawić meble lub jakie meble kupić, aby były praktyczne i jednocześnie mieściły kurtki, buty i torby.

  • odpowiednie meble - zazwyczaj zakup przypadkowych mebli kończy się tym, że większość rzeczy się w nich nie mieści, a one same do niczego nam nie pasują i tworzą totalny chaos. W małym przedpokoju musi panować ład i porządek, dlatego warto zainwestować w szafy na wymiar lub zakupić jak najwyższe szafy z możliwością modyfikowania półek.

  • dużo światła - genialnym rozwiązaniem jest zakup drzwi z oknem, które da naturalne światło do przedpokoju. Natomiast, jeżeli za drzwiami kolejne drzwi - sąsiada, to lepiej zainwestować w dobre oświetlenie nie tylko sufitowe, ale tez małe kinkiety.